Leírás
Flat outdoor floodlight (IP66) with white SMD LEDs
- 30 LEDs SMD 2835 cold white (CW)
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via plug and play
- Good color rendering index (CRI)
- With mounting bracket
- Suitable for outdoor use IP66
- Various versions available
- For application areas such as: Architecture; decoration; restaurants, bars and hotels; advertisement/Shop window
- Silent operation
- Application possibility: Suspended
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | 22 W |
| IP classification | IP66 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Fixed power supply cord with safety plug |
| Cable construction | 3 x 1.0 mm² H05RN-F |
| Cable length | Approx. 1 m |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 30 x SMD 2835 cold white (CW) |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | Plug and play |
| Beam angle (1/2 peak) | 70° |
| Beam angle (1/10 peak) | 120° |
| Color temperature | 6000K |
| Color rendering index (CRI) | 80 Ra |
| Luminous flux | 1756 lm |
| Housing color | Black matte |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Material | Aluminum casting |
| Dimensions | Width:13 cm |
| Depth | 2.3 cm |
| Height | 10 cm |
| Weight | 0.36 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Energy efficiency class (A - G) | F |
| EPREL-Nr | 963751 |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes | 1 x Ø8mm; 2 x Ø6mm |
| Material | Metal, 1.5 mm |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!