Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Weather-proof blinder bar with pixel control and colored atmospheric light in the reflector
- 10 LEDs 24 W COB (chip-on-board) CW/WW (homogenous color mix)
LEDs controlled separately - 200 LEDs 0.2 W SMD 3528 3in1 TCL RGB (homogenous color mix)
10 segments controlled separately - Color blend stepless; color change adjustable; color fade adjustable; Dimmer electronic; dimmer curves with adjustable response; white balance adjustable
- Strobe effect
- 10 integrated show programs
- The device is cooled by low-noise cooling fan
- Control via stand-alone; master/slave function; DMX; Art-Net; RDM
- Fixtures available for Light Captain; LED PC-Control 512
- Flicker-free
- With a beam angle of 28°
- Variable color temperature 1800 K - 6000 K
- With mounting bracket; with omega bracket
- OLED display
- Mains input and output for power linking up to 4 units
- Suitable for outdoor use IP65
- With pressure compensation membrane
- For application areas such as: Stage; clubs/dancing school; wedding/gala/events; rental
- Very quiet working noise
- Application possibility: Suspended
Scope of delivery
- 1 x bar
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 2 x omega bracket
- 1 x XLR cable
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 315 W |
| IP classification | IP65 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via IP T-Con (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Power output | IP T-Con (F) mounting version |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 10 x 24 W COB (chip-on-board) CW/WW (homogenous color mix) |
| 200 x 0.2 W SMD 3528 3in1 TCL RGB (homogenous color mix) | |
| DMX channels | 10; 14; 20; 50; 59 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version IP |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version IP |
| Cooling | Low-noise cooling fan |
| Control | Stand-alone; master/slave function; DMX; Art-Net; RDM |
| Fixtures available for | Light Captain; LED PC-Control 512 |
| Projection | Flicker-free |
| Beam angle (1/2 peak) | 28° |
| Beam angle (1/10 peak) | 63 |
| Color temperature | 1800K - 6000K adjustable |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Mounting bracket |
| 2x omega bracket | |
| Display type | OLED display |
| Connections | 2 x RJ-45 E-Con (F) mounting version |
| Dimensions | Length:101.0 cm |
| Depth | 12.5 cm |
| Height | 24 cm |
| Weight | 10.50 kg |
| Noise classification | Class 1 (very slight noise, suitable for noise-sensitive environments) |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!