Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
LED flower effect with cold white 120 W COB LED and gobo wheel
- Heart gobo for romantic occasions
- Flower mirror multiplies the gobos and lets them dance in the room
- 1 LED 120 W COB (chip-on-board) cold white (CW)
- Dimmer electronic
- Gobo effect; flower effect; strobe effect
- Gobo wheel with static gobos, 11 color gobos and open
rainbow effect with adjustable speed in both directions - 16 integrated show programs
- The device is cooled by cooling fan
- Control via stand-alone; sound to light via microphone; DMX; master/slave function; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional)
- Fixtures available for Light´J; Light Captain; LED PC-Control 512; Colorchief
- Flicker-free
- With a beam angle of 50°
- With mounting bracket
- Multicolor TFT display
- For application areas such as: Clubs/dancing school; party room; mobile djs / entertainer; restaurants, bars and hotels
- Application possibility: Suspended; on stand
Scope of delivery
- 1 x light effect
- 1 x power cord
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 65 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via IEC connector (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Fuse | 5 x 20 mm, T 1 A fuse replaceable |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 1 x 120 W COB (chip-on-board) cold white (CW) |
| Flash rate | 1 - 23 Hz |
| Gobos | Gobo wheel with static gobos, 11 color gobos and open |
| Rainbow effect with adjustable speed in both directions | |
| DMX channels | 6 |
| Cooling | Cooling fan |
| Control | Stand-alone; sound to light via microphone; DMX; master/slave function; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional) |
| Fixtures available for | Light´J; Light Captain; LED PC-Control 512; Colorchief |
| Projection | Flicker-free |
| PWM frequency | 20000 Hz |
| Beam angle (1/2 peak) | 50° |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Display type | Multicolor TFT display |
| Material | Metal |
| Dimensions | Width:32.0 cm |
| Depth | 22.0 cm |
| Height | 19.0 cm |
| Weight | 4.11 kg |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes | 1 x Ø13mm |
| Material | Metal, 3 mm |
| Power cord | |
| Cable construction | 3 x 0.75 mm² H05VV-F |
| Cable length | Approx. 1 m |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!