Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Effect spotlight with flower and blacklight effect, incl. IR remote control
- 2 disco balls fill the room with innumerable colorful beams
- 12 LEDs 3 W R/G/B/W/A/P
- 8 LEDs 3 W ultra violet (UV)
- Flower effect; UV effect
- 3 integrated show programs
- Direct color selection for 20 preset colors
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via stand-alone; IR remote control; DMX; master/slave function; sound to light via microphone; QuickDMX (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional)
- Preprogrammed in Light Captain; Light´J
- Flicker-free
- With a beam angle of 120°
- 4 digit 7-segment LED display
- For application areas such as: Decoration; party room
- Silent operation
- Application possibility: Suspended; on stand
Scope of delivery
- 1 x light effect
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x remote control
- 1 x battery
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 24 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via IEC connector (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Power output | IEC connector (F) mounting version |
| Fuse | 5 x 20 mm, T 0.5 A fuse replaceable |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 12 x 3 W R/G/B/W/A/P |
| 8 x 3 W ultra violet (UV) | |
| DMX channels | 6; 11 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | Stand-alone; IR remote control; DMX; master/slave function; sound to light via microphone; QuickDMX (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional) |
| Preprogrammed in | Light Captain; Light´J |
| Projection | Flicker-free |
| Beam angle | 120° |
| Beam angle (1/2 peak) | Multi beam effect 120° |
| Housing color | Black |
| Display type | 4 digit 7-segment LED display |
| Dimensions | Width:36.0 cm |
| Depth | 9.0 cm |
| Height | 15.0 cm |
| Weight | 1.60 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Remote control | |
| Battery | 1 x button cell 3.0 V CR2025 lithium manganese built-in |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!