Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
LED floodlight with RGB/WW color mixing, barn doors, IR remote control and frost filter
- Additional frost filter provides a wide, soft and homogeneous light
- 18 LEDs 7 W 4in1 QCL RGB/WW (homogenous color mix)
- Color blend stepless; color change adjustable; color fade adjustable; Dimmer electronic; Dimmer speed (step response) adjustable; white balance
- Strobe effect
- The device is cooled by temperature-controlled fan
- Control via stand-alone; DMX; QuickDMX (optional); W-DMX by wireless solution (optional); CRMX by LumenRadio (optional); master/slave function; sound to light via microphone; IR remote control
- Fixtures available for Light´J; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3; Colorchief
- Flicker-free
- With a beam angle of 11°
- Direct color temperature selection for 3100 preset values
- With mounting bracket
- OLED display
- Rubber feet
- For application areas such as: Stage; clubs/dancing school; wedding/gala/events; mobile djs / entertainer; restaurants, bars and hotels; party room
- Very quiet working noise
- Application possibility: Standing; suspended; on stand
- 3 buttons on the remote control for saving your own settings
knurled screw
- M4 thread
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x power cord
- 1 x frost filter
- 1 x remote control
- 1 x battery
- 4 x knurled screw
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 104 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via P-Con (blue), mounting version power supply cord with safety plug included |
| Power output | 1 x PowerCON (gray) |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 18 x 7 W 4in1 QCL RGB/WW (homogenous color mix) |
| Flash rate | 0.8 - 22 Hz |
| DMX channels | 3; 4; 6; 8; 11 |
| DMX input | 1 x 3-pin XLR (M) mounting version |
| 1 x 5-pin XLR (M) mounting version | |
| DMX output | 1 x 3-pin XLR (F) mounting version |
| 1 x 5-pin XLR (F) mounting version | |
| Cooling | Temperature-controlled fan |
| Control | Stand-alone; DMX; QuickDMX (optional); W-DMX by wireless solution (optional); CRMX by LumenRadio (optional); master/slave function; sound to light via microphone; IR remote control |
| Fixtures available for | Light´J; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3; Colorchief |
| Projection | Flicker-free |
| Beam angle (1/2 peak) | 11° |
| Frost filter 15° | |
| Beam angle (1/10 peak) | 26° |
| Frost filter 37° | |
| Housing color | Black matte |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Display type | OLED display |
| Transport aid | Rubber feet |
| Dimensions | Length:39.6 cm |
| Width | 14.3 cm |
| Height | 21.3 cm |
| Weight | 4.86 kg |
| Noise classification | Class 1 (very slight noise, suitable for noise-sensitive environments) |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes | 3 x Ø11mm; 2 x Ø8mm; 8 x Ø15mm |
| Material | Metal, 2 mm |
| Power cord | |
| Cable construction | 3 x 1.0 mm² H05VV-F |
| Cable length | Approx. 1.2 m |
| Frost filter | |
| Diameter mounting holes | 4 x Ø4.5mm |
| Material | Plastic, 2 mm |
| Dimensions | Width:28.3 cm |
| Height | 11.6 cm |
| Remote control | |
| Battery | 1 x button cell 3.0 V CR2032 lithium manganese built-in |
| Barndoor | |
| Material | Metal, 0.8 mm |
| Dimensions | Width:46.5 cm |
| Height | 28.5 cm |
| Knurled screw | |
| Thread | M4 thread x 8 mm |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!