Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
LED spotlight with 9 individually controllable beams and 4 additional strobe strips
This fixture offers more than meets the eye. Nine lenses focus the light into an extremely narrow 2° beam. Behind each lens is a 12-watt RGBW LED, and each can be controlled individually, creating a powerful beam matrix.The system is complemented by 72 cold white LEDs positioned between the lenses. These are arranged in four controllable lines and are designed for strobe and blinder effects.For control, multiple DMX modes are available. In the most advanced mode with 43 DMX channels, all functions can be controlled individually. Alternatively, reduced modes with 6 or 12 channels still offer a wide range of creative possibilities.
- 9 LEDs 12 W SMD 5050 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix)
LEDs controlled separately - 72 LEDs 0.5 W SMD 5730 cold white (CW)
4 segments controlled separately - Dimmer electronic; color blend stepless; foreground color; background color
- Beam effect; strobe effect
- 9 integrated show programs
- Direct color selection for 31 preset colors
- Control via stand-alone; sound to light via microphone; master/slave function; DMX
- DMX fail mode (hold; blackout)
- With a beam angle of 2°
- With double bracket
- 4 digit 7-segment LED display
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- The device is cooled by cooling fan
- For application areas such as: Clubs/dancing school; stage; mobile djs / entertainer; party room; restaurants, bars and hotels
- Application possibility: Standing; suspended; on stand
- Fixtures available for Light Captain; GDTF (GrandMA3)
Scope of delivery
- 1 x spotlight
- 1 x power cord
- 1 x user manual
- 2 x mounting bracket
- 2 x knurled screw
- 4 x washer
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 70 W |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via P-Con (blue), mounting version power supply cord with safety plug |
| Cable construction | 3 x 1.0 mm² H05VV-F |
| Power output | P-Con (gray), mounting version |
| Fuse | 5 x 20 mm, F 1 A fuse replaceable |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 9 x 12 W SMD 5050 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix) |
| 72 x 0.5 W SMD 5730 cold white (CW) | |
| Flash rate | 0.8 - 20 Hz |
| DMX channels | 6; 12; 43 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | 1 x cooling fan |
| Control | Stand-alone; sound to light via microphone; master/slave function; DMX |
| Fixtures available for | Light Captain; GDTF (GrandMA3) |
| PWM frequency | 7000 Hz |
| DMX fail mode | Hold; blackout |
| Beam angle | 2° |
| Beam angle (1/2 peak) | Beam 2° |
| Beam angle (1/10 peak) | Beam 7° |
| Lamp life | 50000 h |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Double bracket |
| Display type | 4 digit 7-segment LED display |
| Diameter mounting holes | 1 x Ø12mm |
| Material | Metal |
| Dimensions | Width:26.1 cm |
| Depth | 10.5 cm |
| Height | 26.4 cm |
| Weight | 2.75 kg |
| Noise classification | Class 3 (clearly perceptible sounds) |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!