Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
LED beam effect with RGBW color mixing and RG laser
- 2 laser diodes project hundreds of red and green laser beams
- 5 LEDs 8 W SMD 9080 4in1 QCL RGBW
3 segments controlled separately - Rotation speed stepless; color blend stepless; Dimmer electronic
- Laser; multi beam effect; strobe effect
- Laser class 2M
does not require additional protective measures or appointment of a laser safety officer - 7 integrated show programs
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via stand-alone; DMX; sound to light via microphone; master/slave function; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional); IR remote control
- Fixtures available for Light´J; LED PC-Control 512; EASY SHOW 1; Light Captain; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3; Colorchief
- With mounting bracket
- Monochrome 4 digit 7-segment LED display
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- For application areas such as: Clubs/dancing school; party room; mobile djs / entertainer; decoration; advertisement/Shop window
- Application possibility: Standing; suspended; on stand
Scope of delivery
- 1 x light effect
- 1 x power cord
- 1 x omega bracket
- 1 x user manual
- 1 x remote control
- 4 x screw
- 4 x washer
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 65 W |
| IP classification | IP20 |
| Power connection | Mains input via IEC connector (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Power output | 1 x IEC connector (F) mounting version |
| Fuse | 5 x 20 mm, T 1 A fuse replaceable |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 5 x 8 W SMD 9080 4in1 QCL RGBW |
| Flash rate | 0 - 20 Hz |
| Laser class | 2M |
| Laser color | R/G |
| Laser module | Green (G) 40 mW 532nm |
| Red (R) 100 mW 650nm | |
| DMX channels | 3; 10; 22 |
| DMX input | 1 x 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 1 x 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | Stand-alone; DMX; sound to light via microphone; master/slave function; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional); IR remote control |
| Fixtures available for | Light´J; LED PC-Control 512; EASY SHOW 1; Light Captain; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3; Colorchief |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Display type | Monochrome 4 digit 7-segment LED display |
| Dimensions | Width:31 cm |
| Depth | 31 cm |
| Height | 39 cm |
| Weight | 4.20 kg |
| Noise classification | Class 2 (slight noise) |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!