Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
4-channel control system for confetti, streamer & CO2 effects devices
The 4-channel control system FX SHOT 4 is ideal for triggering a wide range of special effects devices, including confetti and streamer launchers and CO2 effects. The device has a key switch with status indicator and red trigger switches. Additional safety switches in the channels prevent accidental triggering. The FX SHOT 4 provides P-Con terminals for all connections.
- 4 separate channels with red trigger switch and safety switch
- Desktop console housing
- Control via plug and play
- For application areas such as: Carnival
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x power cord
- 1 x user manual
- 2 x key
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | < 1 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via P-Con (blue), mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Power output | 4 x P-Con (gray), mounting version fused |
| Device fuse | 5 x 20 mm, F 8 A fuse replaceable |
| Power output fuse per channel | 5 x 20 mm, F 2 A fuse replaceable |
| Control | Plug and play |
| Housing color | Black matte |
| Connections | Output:4 x |
| Material | Metal, painted |
| Housing design | Desktop console housing |
| Dimensions | Length:28 cm |
| Width | 19 cm |
| Height | 12 cm |
| Weight | 3.03 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!