Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Foam machine with 5-liter tank and remote control
- Produces very large amounts of foam for any party
- A tank full will generate 3 m³ foam
- Compact design
- Easy operation: simply fill in fluid and switch on!
- Produce voluminous foam mountain by using several foam machines
- Rugged metal housing
- Instantly ready for use without warm-up
- Big tank capacity
- Removable tank
- Control via wired remote control
- Fixtures available for Light Captain
- With mounting bracket
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x container
- 1 x filter
- 1 x mounting bracket
- 2 x knurled screw
- 2 x washer
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | 1350 W |
| IP classification | IP20 |
| Power connection | Mains input via IEC connector (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Warm-up time | 0 sec |
| Tank capacity | 5.0 l removable tank |
| Fluid consumption | Approx. 320 ml/min |
| Control | Wired remote control |
| Fixtures available for | Light Captain |
| Housing color | Silver |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Dimensions | Width:33.5 cm |
| Depth | 60 cm |
| Height | 38 cm |
| Weight | 8.90 kg |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!