Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Programmed DMX controller for over 200 spotlights from EUROLITE
- Easy-to-use DMX controller and DMX recorder
- Designed for DMX beginners with 200 programmed fixtures
- DMX recording function for your own projects, ideal for installations or rental companies
- Ideal for colored LED spotlights, KLS systems, moving lights and lighting effects
- No programming required, simply connect your spotlights and get started
- All spotlights can be freely combined to a show
- Data storage on USB flash drives
- A list of all preset devices is available at www.steinigke.de
- Program speed adjustable; color fade adjustable; Dimmer
- Strobe effect
- 24 integrated show programs
- Direct color selection for 12 preset colors
- Preprogrammed 24 scenes/chases and 12 cues
- Control via DMX; sound to light via microphone; QuickDMX via USB (optional)
- Monochrome LCD display
- Desktop console housing
- For application areas such as: Clubs/dancing school; party room; mobile djs / entertainer; restaurants, bars and hotels
- Silent operation
Scope of delivery
- 1 x controller
- 1 x user manual
- 1 x external mains adapter
- 2 x USB cable
- 2 x mounting bracket
- 4 x screw
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| 5V DC 250 mA | |
| Power consumption | 1.25 W |
| IP classification | IP20 |
| Power connection | Mains input via USB C (W) mounting version power supply cord with AC adapter |
| Programs | Preprogrammed 24 scenes/chases and 12 cues |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Control | DMX; sound to light via microphone; QuickDMX via USB (optional) |
| Housing color | Black |
| Display type | Monochrome LCD display |
| Available storage media | USB devices |
| Housing design | Desktop console housing |
| Dimensions | Width:28.0 cm |
| Depth | 14.5 cm |
| Height | 6.0 cm |
| Weight | 1.35 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!