Leírás
600 watt fogger with remote control
- Compact fog machine with high output volume
- Ideal for accentuating light and laser beams
- Fan grille with blue LED illumination, switchable
- Short warm-up time
- Output distance: Approx. 2 m
- With level indication
- Operates on water-based fluid
- Removable tank
- Control via wired remote control
- With mounting bracket
- For application areas such as: Clubs/dancing school; mobile djs / entertainer; restaurants, bars and hotels; small rental
- Application possibility: Standing; suspended
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x container
- 1 x filter
- 1 x mounting bracket
- 2 x knurled screw
- 2 x washer
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | 600 W |
| IP classification | IP20 |
| Power connection | Mains input via IEC connector (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Warm-up time | Approx. 3 min |
| Output volume | Approx. 170 m³/min |
| Output distance | Approx. 2 m |
| Tank capacity | 0.5 l water-based fluid removable tank |
| Fluid consumption | Approx. 16 ml/min |
| Control | Wired remote control |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Controls | Overheat |
| Color | Black |
| Dimensions | Width:16 cm |
| Depth | 24.5 cm |
| Height | 20 cm |
| Weight | 2.36 kg |
| Noise classification | Class 3 (clearly perceptible sounds) |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!