Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
12 x 16A dimmer, service friendly modules, 12 safety sockets
Reliability is always important. Especially at professional events the breakdown of any part of the equipment cannot be accepted. The DPMX-1216 dimmer pack series is the right answer here because it plays it safe: this universal output stage has an automatic circuit breaker on every channel, so single failures can be corrected without causing a complete blackout. Another benefit are the different outputs. Pole connector, safety plug, CEE or multipin: the DPMX-1216 19" serves really any kind.
- 12-channel dimmer pack with up to 16 A output per channel
- Modular design of the individual dimmer modules for quick and easy change
- 3-phase or 1-phase power supply
- Adjustable lamp preheat (0-50%) and limiter function to prolong bulb life
- Curve function for selection of different fade modes
- Dim or switch option assignable to each channel
- DMX Fail function: automatic digital input check to detect DMX signal errors
- Manual mode for dimming capability without an external lighting controller
- Synchronization of several devices possible via DMX
- Automatic circuit breaker per channel (type C)
- Channel outputs on the rear panel via safety sockets
- Only for professional use
- 12 integrated show programs
- Preprogrammed 12 scenes/chases
- Control via stand-alone; DMX
- (19") 48.3 cm rack installation 4 U
- For application areas such as: Trade fair and shop fitting; stage; theater; rental
- Very quiet working noise
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 230/380 V AC, 50 Hz |
| Output power | Max. 43470 W |
| Max. 3680 W per channal | |
| Output current | Max. 189 A |
| Power connection | Mains input via screw terminal |
| Power output | 12 x safety contact (F), hinged lid mounting version |
| Power output fuse per channel | C 16 A fuse resettable |
| Programs | Preprogrammed 12 scenes/chases |
| DMX channels | 12 |
| DMX input | 1 x 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 1 x 3-pin XLR (F) mounting version |
| Control | Stand-alone; DMX |
| Control channels | 12 |
| Color | Black |
| Housing design | (19") 48.3 cm rack installation 4 U |
| Dimensions | Width:48.3 cm |
| Depth | 52.0 cm |
| Height | 17.8 cm |
| Weight | 17.70 kg |
| Noise classification | Class 1 (very slight noise, suitable for noise-sensitive environments) |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!