Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Controller for 4 colored LED spotlights or one KLS set with 4 segments
- DMX controller for standard LED spotlights
- Easy handling
- 4 LED spotlights or 1 KLS set with 4 fixtures can be controlled
- DMX channels for red, green, blue, amber, white, UV, strobe and master
- 9 different modes for the DMX channel sequence selectable
- 12 integrated preset programs and 12 user-definable programs (each with up to 12 scenes)
- 4 color controls with 12 colors each
- 4 brightness controls
- Function buttons for Blackout, TAP/Tempo, Auto, Music and Strobe
- Can transmit up to 68 DMX channels
- Dimmer; program speed adjustable; color fade adjustable
- Strobe effect
- Programmable 12 scenes/chases
- Preprogrammed 12 scenes/chases
- Control via DMX; sound to light via microphone; sound to light via RCA (F) mounting version; stand-alone
- Desktop console housing
- For application areas such as: Party room; mobile djs / entertainer; restaurants, bars and hotels
- Silent operation
Scope of delivery
- 1 x controller
- 1 x user manual
- 1 x external mains adapter
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| 9V DC 300 mA | |
| Pin configuration | Inside + / outside - |
| Power consumption | < 10 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class III |
| Power connection | Mains input via coaxial power connector (M) mounting version power supply cord with AC adapter (provided) |
| Programs | Programmable 12 scenes/chases |
| Preprogrammed 12 scenes/chases | |
| DMX channels | Output 68 |
| DMX output | 1 x 3-pin XLR (F) mounting version |
| Control | DMX; sound to light via microphone; sound to light via RCA (F) mounting version; stand-alone |
| Housing color | Black |
| Color | Black |
| Housing design | Desktop console housing |
| Dimensions | Width:26 cm |
| Depth | 14 cm |
| Height | 6.5 cm |
| Weight | 1.17 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!