Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Electric firing unit with 2 channels and DMX control for confetti and streamers
Confetti Double Shot DMX is a compact firing unit for confetti or streamer cannons of various brands. Two confetti and streamer cannons can be fired simultaneously or individually at the push of a button or via DMX signal. An additional safety channel prevents misfires in DMX mode. The projection angles of both cannons can be independently adjusted by 180° and rotated by 90°. The base plate provides a secure footing and M10 flying points for flexible mounting options.
- The electric shooter can be used for confetti or streamer cannons
- Fires 2 cannons simultaneously or individually
- Suitable for electric cannons with 50and 80 cm length
- The shooting angle can be adjusted steplessly
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via stand-alone; DMX; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional)
- Monochrome LCD display
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- Built with SEETRONIC connector
- For application areas such as: Wedding/gala/events; stage; theater; rental
- Application possibility: Standing; suspended
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x user manual
- 1 x power cord
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | Max. 110 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via P-Con (blue), mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Power output | 1 x P-Con (gray), mounting version Bypass |
| Device fuse | 5 x 20 mm, F 3 A fuse replaceable |
| DMX channels | 3 |
| DMX input | 1 x 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 1 x 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | Stand-alone; DMX; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional) |
| Housing color | Black matte |
| Display type | Monochrome LCD display |
| USB port | 1 x type A |
| Diameter mounting holes | 4 x Ø10mm |
| Use of brands | Built with SEETRONIC connector |
| Material | Metal, painted |
| Dimensions | Length:32.5 cm |
| Width | 26.5 cm |
| Height | 20 cm |
| Weight | 8.30 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!