Leírás
Set, ready for connection with UV tube and cold white fluorescent tube
- UV tube with casing, power cord and power plug
- Minimal housing
- High ultraviolet light
- Warm-up time approx. 3 min
- UV effect
- Control via plug and play
- With a beam angle of 270°
- For application areas such as: Decoration; party room; restaurants, bars and hotels
Scope of delivery
- 1 x device
- 2 x illuminant
- 2 x mounting material
- 2 x screw
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | 20 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class II |
| Power connection | Fixed power supply cord with Euro plug |
| Cable construction | 2 x 0.75 mm² H03VVH2-F |
| Cable length | Approx. 1.5 m |
| Lamp type | Fluorescent tube |
| Color generation | Cold white (CW); ultra violet (UV) |
| Control | Plug and play |
| Beam angle (1/2 peak) | 270° |
| Color temperature | 6000K |
| Lead time | 180 s |
| Construction | Tube T8 |
| Burning position | P30 (horizontal ±30°) |
| Wavelength | Ultra violet (UV) 365 nm; cold white (CW) 545 nm |
| Housing color | Black |
| Diameter mounting holes | 2 x Ø4mm |
| Material | Aluminum |
| Dimensions | Length:63.5 cm |
| Width | 3.5 cm |
| Height | 6 cm |
| Weight | 0.47 kg |
| Photobiological safety | Risk Group 0 |
| Energy efficiency class (A - G) | G |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!