Leírás
6-fold switching panel for separate switching of 6 safety sockets
- Fully cabled housing with 6 safety sockets
- 6 switches
- Control via on/off switch on device
- With profile rails suitable for 19" units
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | 3680 W |
| Output power | Max. 1150 W per channal |
| Output current | Max. 5 A per channal |
| Power connection | Fixed power supply cord with safety plug |
| Power output | 6 x safety contact (F), hinged lid mounting version fused |
| Fuse | 5 x 20 mm, F 6.3 A fuse replaceable |
| Control | On/off switch on device |
| Control channels | 6 |
| Diameter mounting holes | 4 x Ø5mm |
| Material | Metal |
| Color | Black, matte |
| Front panel width | 19" |
| Mounting height | Approx. 9 cm (2 U) |
| Mounting depth | 120 mm |
| Dimensions | Width:48.3 cm |
| Depth | 12.5 cm |
| Height | 8.9 cm |
| Weight | 2.00 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!