Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Black light housing with wide beam for E40 /400 W UV lamp
- Compact UV spot in a rugged metal housing
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via on/off switch on device
- With a beam angle of 80°
- With mounting bracket
- For application areas such as: Stage; clubs/dancing school; theater; video and photography
Scope of delivery
- 1 x spotlight
- 1 x user manual
- 1 x mounting bracket
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | 500 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Suitable lamp | 400 W E40 |
| Power connection | Fixed power supply cord with safety plug |
| Cable construction | 3 x 1.0 mm² H05SS-F |
| Cable length | Approx. 0.8 m |
| Fuse | 5 x 20 mm, T 4 A fuse replaceable |
| Base | E40 |
| Lamp type | Discharge lamp |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | On/off switch on device |
| Beam angle (1/2 peak) | 80° |
| Burning position | S30 (vertikal ±30°) |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Material | Metal |
| Dimensions | Width:30.5 cm |
| Depth | 15.5 cm |
| Height | 58 cm |
| Weight | 9.05 kg |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes | 3 x Ø10mm |
| Material | Metal, 5 mm |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!