Leírás
4-way AV switch
- For switching four AV sources (audio, composite video and s-video television signals) up to two television monitors
- 4 inputs (RCA), manually or automatically switchable
- Automatic switching time adjustable from 1 to 25 seconds
- Simultaneous recording to one or two video or DVD recorders
- A HiFi stereo system can be connected via the second output
- For application areas such as: Trade fair and shop fitting; clubs/dancing school; restaurants, bars and hotels
Scope of delivery
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 6.00 W |
| Frequency range | 20 - 100 Hz |
| S/N ratio | >100 dB |
| THD | <0.05 % at 1 kHz |
| Dimensions | Width:24.2 cm |
| Depth | 12.8 cm |
| Height | 5 cm |
| Weight | 0.75 kg |
| Video | |
| 4 x inputs | 1 Vpp/ 75 ohms, composite RCA |
| 2 x outputs | 1 Vpp/ 75 ohms, composite RCA |
| Gain | 2 V, 1 V (terminated)/ 75 ohms |
| Return loss | >18 dB |
| Video bandwidth | >100 MHz |
| Audio | |
| 4 x inputs | 22 kohms, stereo RCA |
| 2 x output | 1 kohms, stereo RCA |
| Gain | nominal 0 dB |
| Channel separation | >75 dB |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!