Leírás
Rechargeable outdoor lamp with warm white light and 8 RGB colors
- Two white light modes
- Comfortable control via pull switch
- Cordless, flexible and versatile
- Battery operation up to 40h
- 4 LEDs SMD 5050 3in1 TCL RGB (homogenous color mix)
- 9 LEDs 0.2 W SMD 2835 warm white (WW)
- Color selection manual; color fade stepless
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via on/off switch on device
- Good color rendering index (CRI)
- Suitable for outdoor use IP44
- For application areas such as: Wedding/gala/events; party room; restaurants, bars and hotels; decoration
- Silent operation
- Application possibility: Standing
Scope of delivery
- 1 x light effect
- 1 x USB cable
- 1 x stand
- 1 x plate
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 3.7V DC |
| IP classification | IP44 |
| Protection class | Protection class III |
| Nominal wattage | 1.8 W |
| Power connection | Mains input via USB C (W) mounting version power supply cord for USB A mains connection (provided) |
| Battery pack type | 2 x lithium ion 3.7 V, 1800 mAh, 6.66 Wh |
| Battery pack | Battery operation up to 40h |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 4 x SMD 5050 3in1 TCL RGB (homogenous color mix) |
| 9 x 0.2 W SMD 2835 warm white (WW) | |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | On/off switch on device |
| Color temperature | 3000K |
| Color rendering index (CRI) | 83 Ra |
| Luminous flux | 200 lm |
| Housing color | Semi-transparent; white |
| Status LED | Power, charge status indicator |
| Dimensions | Height:26.5 cm |
| Diameter | Ø 15.3 cm |
| Weight | 0.72 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Energy efficiency class (A - G) | F |
| EPREL-Nr | 1142042 |
| USB cable | |
| Cable length | Approx. 0.8 m |
| Color | White |
| Stand | |
| Material | Metal |
| Color | Silvergrey |
| Dimensions | Height:12 cm |
| Diameter | Ø 1.9 cm |
| Plate | |
| Material | Metal, 2.5 mm |
| Color | Silvergrey |
| Dimensions | Diameter:Ø 15 cm |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!