Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Battery-powered wireless DMX receiver 2.4 GHz
- Compact 3-pin XLR adapter (female) with built-in antenna
- Wireless DMX eliminates extensive cabling between DMX controller and the DMX-controlled units in lighting installations
- 32-bit ARM processor for delay-free transmission
- Due to GFSK modulation with 78 channels, interference-free operation also alongside other QuickDMX transceiver and wireless devices in the 2.4 GHz band (e.g. Wi-Fi and Bluetooth)
- Group mode
- Multicolored LED indicator
- Cordless, flexible and versatile
- Battery operation up to 20h
- Control via QuickDMX; plug and play
- Operating range up to 400m
- Up to 6 transmitters can be operated in parallel without interference
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x user manual
- 1 x declaration of conformity
- 1 x external mains adapter
- 1 x USB cable
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 5V DC |
| IP classification | IP20 |
| Power connection | Mains input via coaxial power connector (M) mounting version power supply cord for USB A mains connection (provided) |
| Battery pack type | 1 x lithium ion 3.7 V, 450 mAh, 1.665 Wh |
| Battery pack | Battery operation up to 20h |
| DMX output | 3-pin XLR (F) |
| Control | QuickDMX; plug and play |
| Range | Range up to 400m |
| Carrier frequency | 2.4 GHz |
| Parallel mode | Max. 6 transmitter |
| Modulation | GFSK |
| Color | Silver |
| Dimensions | Length:9.50 cm |
| Diameter | Ø 1.8 cm |
| Weight | 0.14 kg |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!