Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Complete DMX LED lighting system with rechargeable battery pack
- Crossbar with integrated DMX control unit and stand sleeve
- Movable and tiltable spotlights
- Cordless, flexible and versatile
- Battery operation up to 20h depending on program used
- Integrated automatic charging of the battery and status indicator
- Color blend stepless; color change adjustable; color fade adjustable; Dimmer electronic; Energy-saving mode
- Strobe effect
- Integrated show programs
- Direct color selection for 20 preset colors
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via stand-alone; sound to light via microphone; DMX; IR remote control; master/slave function; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional)
- Fixtures available for EASY SHOW 1; Light Captain; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3; Light´J; Colorchief
- Flicker-free
- With a beam angle of 9°
- 4 digit 7-segment LED display
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- For application areas such as: Clubs/dancing school; decoration; wedding/gala/events; mobile djs / entertainer; party room; restaurants, bars and hotels
- Silent operation
- Application possibility: On stand; suspended
spotlight
- 4 LEDs 8 W SMD 9080 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix)
spots controlled separately
bar
- 4 LEDs 1 W SMD 8072 cold white (CW)
LEDs controlled separately
Scope of delivery
- 1 x light effect
- 1 x power cord
- 1 x remote control
- 1 x battery
- 1 x bag
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| IP classification | IP20 |
| Power connection | Battery/battery pack |
| Mains input via IEC connector (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) | |
| Power output | IEC connector (F) mounting version |
| Fuse | T 1 A fuse replaceable |
| Battery pack type | 1 x lithium ion 22.2 V, 4400 mAh, 97.68 Wh |
| Battery pack | Battery operation up to 20h depending on program used |
| Recharging time 5h | |
| Lamp type | LED lamp |
| Flash rate | 0.5 - 20 Hz |
| DMX channels | 3; 4; 8; 21 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | Stand-alone; sound to light via microphone; DMX; IR remote control; master/slave function; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional) |
| Fixtures available for | EASY SHOW 1; Light Captain; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3; Light´J; Colorchief |
| Projection | Flicker-free |
| PWM frequency | 3000 Hz |
| Beam angle (1/2 peak) | 9° |
| Housing color | Black |
| Display type | 4 digit 7-segment LED display |
| Material | Metal; plastic |
| Dimensions | Width:61 cm |
| Depth | 14.5 cm |
| Height | 27.4 cm |
| Weight | 5.90 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Spotlight | |
| LED type | 4 x 8 W SMD 9080 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix) |
| Bar | |
| LED type | 4 x 1 W SMD 8072 cold white (CW) |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes | 3 x Ø11mm; 2 x Ø3mm |
| Material | Metal, 2 mm |
| Power cord | |
| Cable construction | 3 x 0.75 mm² H05VV-F |
| Cable length | Approx. 1.2 m |
| Remote control | |
| Battery | 1 x button cell 3.0 V CR2025 lithium manganese built-in |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!