Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Silent IP65 battery powered spotlight with RGB+WW color mixture, QuickDMX, CRI >90
- Integrated QuickDMX transceiver for wireless DMX control
- Cordless, flexible and versatile
- Battery operation up to 20h depending on program used
- 1 LED 200 W COB (chip-on-board) 4in1 QCL RGB/WW (homogenous color mix)
- Dimmer electronic; color blend stepless
- 9 integrated show programs
- Direct color selection for 27 preset colors
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via stand-alone; DMX; QuickDMX; IR remote control; master/slave function
- Fixtures available for Light Captain; Colorchief
- Flicker-free
- With a beam angle of 30°
- Variable color temperature 1800 K - 8000 K
- Very high color rendering index (CRI)
- With omega bracket; with double bracket
- LCD display
- Suitable for outdoor use IP65
- For application areas such as: Architecture; stage; wedding/gala/events; theater; rental; video and photography
- Silent operation
- Application possibility: Standing; suspended; on stand
Scope of delivery
- 1 x spotlight
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x omega bracket
- 1 x remote control
- 1 x battery
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| IP classification | IP65 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via IP T-Con (M) power supply cord with safety plug (provided) |
| Power output | IP T-Con (F) mounting version |
| Device fuse | 5 x 20 mm, T fuse serviceable |
| Battery pack type | 1 x lithium ion 22.2 V, 4400 mAh, 97.68 Wh |
| Battery pack | Battery operation up to 20h depending on program used |
| Recharging time 4.5h | |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 1 x 200 W COB (chip-on-board) 4in1 QCL RGB/WW (homogenous color mix) |
| Flash rate | 0 - 20 Hz |
| DMX channels | 3; 4; 5; 6; 10 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version IP |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version IP |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | Stand-alone; DMX; QuickDMX; IR remote control; master/slave function |
| Fixtures available for | Light Captain; Colorchief |
| Projection | Flicker-free |
| Beam angle (1/2 peak) | 30° |
| Beam angle (1/10 peak) | 60° |
| Color temperature | 1800K - 8000K adjustable |
| Color rendering index (CRI) | 93 Ra |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Omega bracket |
| Double bracket | |
| Display type | LCD display |
| Dimensions | Width:25.1 cm |
| Depth | 27.2 cm |
| Height | 32.7 cm |
| Diameter | Ø 18.2 cm |
| Weight | 5.85 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Photobiological safety | Risk Group 0 |
| Remote control | |
| Battery | 1 x button cell 3.0 V CR2025 lithium manganese built-in |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!