Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Class D multi-channel PA amplifier with SMPS, 2 x 1000 W RMS (8 ohms), 2 x 1500 W RMS (4 ohms)
- (19") 48.3 cm rack installation 1 U
- Highly efficient air flow from front to rear
- The device is cooled by temperature-controlled fan
- Built with NEUTRIK connector
Scope of delivery
- 1 x amplifier
- 1 x power cord
- 4 x foot
Paraméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Protection class | Protection class I |
| Output power | 2 x 1000 W RMS (8 ohms) |
| 2 x 1500 W RMS (4 ohms) | |
| 2 x 1500 W RMS (2 ohms) | |
| Power connection | Mains input via IEC connector (M) mounting version (provided) |
| Cable length | Detachable |
| Frequency range | 5 - 20000 Hz |
| S/N ratio | >110 dB |
| THD | <0.01 % at 1 kHz |
| Cooling | Temperature-controlled fan , air flow from front to rear |
| Impedance | Input:20 kOhm , bal. |
| Gain | 34 dB |
| Housing color | Black |
| Circuitry | Class D |
| Slew rate | >50 V/µs |
| Damping factor | >2500 |
| Crosstalk | >75 dB |
| Control elements | Mode switch (stereo/parallel/bridged) |
| Controls | Short-circuit; Overvoltage; current limiting; overload; overheat |
| Status LED | Power, signal, limit, protect, bridged |
| Connections | Output:speaker via 2 x 4-pol SpeakON mounting version (F) |
| Input | line via 2 x 3-pin XLR |
| Max. level | Input:+20 dBu, bal. |
| Use of brands | Built with NEUTRIK connector |
| Housing design | (19") 48.3 cm rack installation 1 U |
| Dimensions | Width:48.2 cm |
| Depth | 24.2 cm |
| Height | 4.5 cm |
| Weight | 4.25 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!