Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Line array with integrated rigging system
- Real 700 W + 110 W RMS power capacity
- For audiences with up to 30000 persons
- Up to 16 speakers per array with 10 times safety standard
- Premium custom made drivers
- Aquaplased TC4 diaphragm for ultra smooth HF reproduction
- Proprietary isophase wave-shaping acoustic lens
- Touring-grade textured coating finish
- With QuickFly system
- Wheelboard optional
- Built with NEUTRIK connector
- CELTO ACOUSTIQUE driver
- For application areas such as: Theater; concerts/FoH's; sports centres/gyms; stage; rental
Scope of delivery
- 1 x top
Paraméterek
| Power | Peak:2800W LF |
| Program | 1400W LF |
| Rated | 700W RMS LF |
| Peak | 440W HF |
| Program | 220W HF |
| Rated | 110W RMS HF |
| Frequency range | 50 - 18000 Hz in full-range mode |
| Sensitivity | 99 dB (1W/1m) LF; 109 dB (1W/1m) HF |
| Max. SPL | 137 dB |
| Dispersion angle | 100° x 15° (array dependent) |
| Impedance | 8/16 ohms Biamp |
| Attachment system | QuickFly system |
| Flying points | With integrate rigging system |
| Connections | 2 x 4-pol SpeakON mounting version (F) |
| Crossover frequency | Bi-amp mode only with external DSP processor 1000 Hz, 24db/oct on LF & HF |
| Recommended | |
| Low-pass 80-120 Hz, 24db/oct with subwoofer | |
| Speaker | 2 x midrange speaker 10" with neodymium magnet |
| Basket material | aluminum |
| With phase plug | |
| Voice coil midrange speaker 2.5" | |
| 1 x compression tweeter highs 1,5" with neodymium magnet | |
| Ferrofluid voice coil compression tweeter highs 3" | |
| Diaphragmmaterial | treated titanium with wave guide |
| Type of construction | Vented |
| Transport aid | Wheelboard optional |
| Use of brands | Built with NEUTRIK connector |
| CELTO ACOUSTIQUE driver | |
| Material | Baltic birch plywood, 18 mm, CNC made with tongue and grove assembly |
| Color | Black, matte |
| Dimensions | Width:70 cm |
| Depth | 30.5 cm |
| Height | 46.5 cm |
| Weight | 29.80 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!