Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Subwoofer with integrated rigging system, lightweight design
- Real 1200 W RMS power capacity
- Premium 18" Neodymium driver with ±11mm linear Xmax
- Triple-forced cooling system for low power compression
- Heavy braced cabinet for vibration free dynamic response
- Fully integrated rigging & stacking system
- Touring-grade textured coating finish
- For application areas such as: Theater; concerts/FoH's; sports centres/gyms; stage; rental
Scope of delivery
- 1 x bass
Paraméterek
| Power | Peak:4800W |
| Program | 2400W |
| Rated | 1200W RMS |
| Frequency range | 33 - 100 Hz |
| Sensitivity | 97 dB (1W/1m) |
| Max. SPL | 133 dB |
| Dispersion angle | Omnidirectional |
| Impedance | 4 ohms |
| Attachment system | M20 thread |
| Flying points | With integrate rigging system |
| Connections | Speaker via 3 x 4-pol SpeakON mounting version (F) |
| Crossover frequency | Active mode only |
| Recommended | |
| High-pass 30 Hz, 24db/oct | |
| Low-pass 70-120 Hz when used with IWAC210 | |
| Speaker | 1 x tweeter 18" with neodymium magnet with dual demodulating rings |
| Basket material | aluminum |
| Voice coil woofer in/out wound 4" | |
| Material | Baltic birch plywood, 18 mm, CNC made with tongue and grove assembly |
| Color | Black, matte |
| Dimensions | Width:70 cm |
| Depth | 51.8 cm |
| Height | 74.5 cm |
| Weight | 58.00 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!