Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
IR18S: the right solution for a wide range of applications
- Real 1200 W RMS power capacity
- Premium 18" Neodymium driver with ±11mm linear Xmax
- Triple-forced cooling system for low power compression
- Heavy braced cabinet for vibration free dynamic response
- Fully integrated rigging for floor stacking and flying
- Wheels optional
- Wheelboard optional
- Rubberized Polyurea coating
Scope of delivery
- 1 x bass
Paraméterek
| Power | Peak:4800W |
| Program | 2400W |
| Rated | 1200W RMS |
| Frequency range | 33 - 120 Hz |
| Sensitivity | 97 dB (1W/1m) |
| Max. SPL | 134 dB |
| Dispersion angle | Omnidirectional |
| Impedance | 8 ohms |
| Attachment system | 1x M20 thread |
| Flying points | With integrate rigging system |
| Control elements | Mode switch (1+1- / 2+2-) |
| Connections | 3 x 4-pol SpeakON mounting version (F) |
| Crossover frequency | Active mode only |
| Recommended | |
| Low-pass 70-120 Hz | |
| Speaker | 1 x woofer 18" with neodymium magnet |
| Basket material | aluminum |
| Voice coil lows 4" | |
| Type of speaker | Subwoofer |
| Type of construction | Vented |
| Transport aid | Wheels optional |
| Wheelboard optional | |
| Material | Birch multiplex, CNC made with tongue and grove assembly |
| Color | Black, rubberized Polyurea coating |
| Dimensions | Width:42 cm |
| Depth | 78 cm |
| Height | 58.5 cm |
| Weight | 45.00 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!