Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Big sound in small package, mounting bracket included
- Real 200 W RMS with high-end sound quality
- Coaxial transducer for unmatched spatial coherence
- Audiophile grade crossover with right phase topology
- Warm and deep full range system
- HF compression driver with ketone polymere dome
- Birch multiplex cabinet with tongue and groove assembly
- With mounting bracket
- CELTO ACOUSTIQUE driver
- Available in various colors
- For application areas such as: Theater; sports centres/gyms; clubs/dancing school; restaurants, bars and hotels
Scope of delivery
- 1 x top
- 1 x mounting bracket
- 1 x nut
- 6 x washer
- 1 x safety eyelet
- 2 x screw
- 2 x knurled screw
Paraméterek
| Power | Peak:800W |
| Program | 400W |
| Rated | 200W AES |
| Frequency range | 52 - 22000 Hz |
| Sensitivity | 92 dB (1W/1m) |
| Max. SPL | 121 dB |
| Dispersion angle | 80° conical |
| Impedance | 8 ohms |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Connections | Input:speaker via screw plug-in terminal |
| Crossover frequency | Passive 2400 Hz |
| Recommended | |
| High-pass 30 Hz, 24db/oct in full-range mode | |
| High-pass 60-140 Hz with iFIX13S or iFIX17S subwoofer | |
| Speaker | 1 x woofer 8" with ferrit magnet |
| Basket material | aluminum |
| Voice coil lows 2" | |
| 1 x compression tweeter highs 1" | |
| Voice coil compression tweeter highs 1" | |
| Diaphragmmaterial | Polymide |
| Type of speaker | Coaxial speaker; on ceiling/on wall speaker |
| Type of construction | Vented |
| Use of brands | CELTO ACOUSTIQUE driver |
| Material | Birch multiplex, 15 mm, CNC made with tongue and grove assembly |
| Color | Nature, painted |
| Dimensions | Width:37 cm |
| Depth | 26.8 cm |
| Height | 24.5 cm |
| Weight | 10.73 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!