Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Class H core amplifier, 2 x 1100 W RMS (4 ohms), 2 x 750 W RMS (8 ohms)
- (19") 48.3 cm rack installation 2 U
- Highly efficient air flow from front to rear
- The device is cooled by temperature-controlled fan
Scope of delivery
- 1 x amplifier
- 1 x power cord
- 4 x foot
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Protection class | Protection class I |
| Output power | 2 x 1100 W RMS (4 ohms) |
| 2 x 750 W RMS (8 ohms) | |
| 1 x 2200 W RMS bridged (8 ohms) | |
| Power connection | Mains input via P-Con (blue), mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Device fuse | 15 A fuse resettable |
| Frequency range | 20 - 20000 Hz |
| S/N ratio | >108 dB |
| THD | <0.1 % at 1 kHz |
| Cooling | 3 x temperature-controlled fan , air flow from front to rear |
| Impedance | Input:20 kOhm |
| Gain | 40 dB |
| Circuitry | Class H |
| Slew rate | 20 V/µs |
| Damping factor | >500 |
| Crosstalk | >65 dB |
| Control elements | Power switch, level control per channel, mode switch (stereo/parallel/bridged), groundlift selector |
| Controls | Softstart; short-circuit; Overvoltage; overload; current limiting; DC voltage; overheat |
| Status LED | Power, signal, limit, protect |
| Connections | Input:line via 2 x 3-pin XLR (F) mounting version |
| Output | line via 2 x 3-pin XLR (M) mounting version |
| Output | speaker via 2 x 4-pol SpeakON mounting version (F) |
| Output | 4 x screw plug-in terminal |
| Input sensitivity | 0.775 V |
| Color | Black, matte, painted |
| Housing design | (19") 48.3 cm rack installation 2 U |
| Dimensions | Width:48.3 cm |
| Depth | 38.8 cm |
| Height | 8.8 cm |
| Weight | 15.90 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!