Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
2 x 18" active subwoofer with DSP and 3000 W for the ACS10 line array system
ACS 218 is a high-performance, 2×18" 3000W self-powered subwoofer engineered to deliver deep and accurate low-frequency reproduction well below 40Hz.Designed as a companion for the ACS10 line source, it provides powerful low-end extension with advanced onboard amplification and DSP control.
- Clean and deep reproduction
- Premium custom made driver
- Heavy braced cabinet for vibration free dynamic response
- Rubberized Polyurea coating
- Wheels optional
- 8 x rubber feet
integrated amplifier module
- Digital signal processor
- DSP presets: FLAT; KICK; DEEP
- The device is cooled by temperature-controlled fan
- Monochrome LCD display
- For further information about this product, please refer to the Data Sheet under "Downloads"
Scope of delivery
- 1 x bass
- 1 x power cord
Paraméterek
| Power | Rated:3000W |
| Frequency range | 30 - 95 Hz |
| Max. SPL | 139 dB |
| Dispersion angle | Omnidirectional |
| Impedance | 4 ohms speaker |
| Attachment system | 2x M20 thread |
| Speaker | 2 x woofer 18" with ferrit magnet |
| Basket material | aluminum |
| Voice coil woofer in/out wound 4" | |
| Conematerial | weatherproof Cardboard/paper |
| Type of speaker | Subwoofer |
| Type of construction | Vented |
| Transport aid | Wheels optional |
| 8 x rubber feet | |
| Material | Birch multiplex |
| Color | Black, rubberized Polyurea coating, painted |
| Dimensions | Width:110 cm |
| Depth | 74 cm |
| Height | 58 cm |
| Weight | 83.00 kg |
| Integrated amplifier module | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 1500 W |
| Protection class | Protection class I |
| Output power | Max. 6000 W |
| 3000 W RMS | |
| Power connection | Mains input via PowerCON (blue), mounting version power supply cord with safety plug included |
| Power output | PowerCON (gray), mounting version |
| DSP | Digital signal processor |
| DSP presets | FLAT; KICK; DEEP |
| Cooling | 2 x temperature-controlled fan |
| Circuitry | Class D |
| Display type | Monochrome LCD display |
| Control elements | Power switch, DSP preset switch |
| Controls | Overheat; short-circuit; DC voltage; limiter |
| Status LED | Power, signal, limit, protect |
| Connections | Input:mono via 3-pin XLR (F) mounting version |
| USB A (F) mounting version | |
| Link | mono via 3-pin XLR (M) mounting version |
| Power cord | |
| Cable construction | 3 x 1.5 mm² H05VV-F |
| Cable length | 2 m detachable |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!