Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Compact fazer with adjustable output volume & DMX
- Compact fazer with high output
- Produces fine, translucent haze without nebulizing the room at the same time
- Ideal for accentuating light and laser beams
- Combines the reliability of a fog machine with the extremely silent operation of a haze machine
- Adjustable timer with interval, duration and output volume
- Continuous output
- Self-cleaning function
- When the DMX signal is off, it starts the self-cleaning process and then goes into standby mode
- Short warm-up time
- Output distance: Approx. 4 m
- Operates on water-based fluid
- Removable tank
- Control via DMX; timer; wireless remote control (optional); wired remote control (optional)
- LCD display
- For application areas such as: Clubs/dancing school; stage; theater; rental
- Application possibility: Standing; suspended
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x mounting bracket
- 2 x knurled screw
- 2 x screw
- 1 x container
- 1 x tube
- 1 x filter
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | 1350 W |
| IP classification | IP20 |
| Power connection | Mains input via IEC connector (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Warm-up time | Approx. 1.5 min |
| Output distance | Approx. 4 m |
| Tank capacity | 4 l water-based fluid removable tank |
| Fluid consumption | Approx. 8 ml/min |
| DMX channels | 2 |
| DMX input | 1 x 3-pin XLR (M) mounting version |
| 1 x 5-pin XLR (M) mounting version | |
| DMX output | 1 x 3-pin XLR (F) mounting version |
| 1 x 5-pin XLR (F) mounting version | |
| Control | DMX; timer; wireless remote control (optional); wired remote control (optional) |
| Housing color | Grey |
| Display type | LCD display |
| Dimensions | Width:27.7 cm |
| Depth | 36.8 cm |
| Height | 26.74 cm |
| Weight | 9.50 kg |
| Noise classification | Class 2 (slight noise) |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!