Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Compact 800 W fog machine, extremely fast heat-up time and wireless remote control
- Rugged metal housing
- Efficient heat exchanger provides for 20 % more fog than comparable fog machines and ensures low fluid consumption
- Always ready to emit fog due to ECO temperature control
- The transmitter allows simultaneous control of an unlimited number of machines
- Handle-mounted button for operation
- Short warm-up time
- Output distance: Approx. 4 m
- Operates on water-based fluid
- Control via on/off switch on device; wireless remote control
- Operating range up to 50m
- For application areas such as: Clubs/dancing school; wedding/gala/events; mobile djs / entertainer; video and photography
- Application possibility: Standing
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x remote control
- 1 x user manual
- 1 x declaration of conformity
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | 800 W |
| IP classification | IP20 |
| Power connection | Fixed power supply cord with safety plug |
| Warm-up time | Approx. 1.66 min |
| Output distance | Approx. 4 m |
| Tank capacity | 0.8 l water-based fluid fixed tank |
| Fluid consumption | Approx. 15 ml/min |
| Control | On/off switch on device; wireless remote control |
| Range | Range up to 50m |
| Carrier frequency | 433.920 MHz |
| Housing color | Grey |
| Controls | Low fluid |
| Color | Grey |
| Dimensions | Width:12.8 cm |
| Depth | 31.5 cm |
| Height | 16.6 cm |
| Weight | 4.00 kg |
| Noise classification | Class 3 (clearly perceptible sounds) |
| Remote control | |
| Battery | 1 x 12 V LR27 alkaline manganese built-in |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!