Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Floor fog machine with remote control or DMX, ice cube cooling including transport case
ANTARI ICE-101 Low Fog Machine
Floor fog machine with remote control or DMX, ice cube cooling
- Stand-alone fogger with 8 kg capacity ice chamber
- Creates a heavy ground fog by means of fluid and crushed ice
- Operation with dry ice possible
- Continuous output
- Rugged metal housing
- Drainage pump for melted water
- Adjustable timer with interval, duration and output volume, continuous output, manual activation
- Short warm-up time
- Output distance: Approx. 6 m
- Operates on water-based fluid
- Removable tank
- Control via DMX; wired remote control
- For application areas such as: Video and photography; wedding/gala/events; theater
- Application possibility: Standing
ROADINGER Flightcase ICE-100/ICE-101
Hood case
- High-quality workmanship with birch multiplex 7 mm, black, laminated
- Interior with foam padding
- Aluminum profile frames 30mm with rounded edges
- 2 hinged, chromium plated case handles
- 2 high-quality butterfly locks
- Made in Germany
- For further information about this product, please refer to the Data Sheet under "Downloads"
Scope of delivery
1 x ANTARI ICE-101 Low Fog Machine
- 1 x device
- 1 x user manual
- 1 x remote control
- 1 x container
- 1 x tube
- 1 x filter
Paraméterek
| Weight | 37.40 kg |
| ANTARI ICE-101 Low Fog Machine | |
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | 1050 W |
| IP classification | IP20 |
| Power connection | Mains input via IEC connector (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Warm-up time | Approx. 4.5 min |
| Output distance | Approx. 6 m |
| Tank capacity | 2.5 l water-based fluid removable tank |
| Fluid consumption | Approx. 25 ml/min |
| DMX channels | 1 |
| DMX input | 1 x 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 1 x 3-pin XLR (F) mounting version |
| Control | DMX; wired remote control |
| Housing color | Silver |
| Color | Silver |
| Dimensions | Width:36 cm |
| Depth | 54 cm |
| Height | 51 cm |
| Weight | 24.40 kg |
| ROADINGER Flightcase ICE-100/ICE-101 | |
| Maximum load | 50 kg |
| Aluminum profile frames | 30 mm |
| Case handle | 2 pc/pcs |
| Lock | Butterfly lock:2 pc/pcs |
| Material | Birch multiplex, 7 mm |
| Color | Black, laminated |
| Inside dimensions | 69 cm x 36 cm x 8 cm |
| Dimensions | Width:74 cm |
| Depth | 42 cm |
| Height | 58.5 cm |
| Weight | 13.00 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!