Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
1500-watt outdoor fogger (IP64) with wireless control and DMX
- Adjustable timer with interval, duration and output volume
- Designed without tank for highest flexibility and continuous operation: the fog fluid is supplied via the included tube from an external tank (not included)
- Operates on water-based fluid
- Control via DMX; timer; wireless remote control; RDM; quick select potentiometer
- With mounting bracket
- LCD display
- Built with NEUTRIK connector
- IP64
- For application areas such as: Installation; stage; theater; rental
- Application possibility: Standing; suspended
remote control
- Operating range up to 50m
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x declaration of conformity
- 1 x remote control
- 1 x mounting bracket
- 1 x battery
- 1 x tube
- 4 x washer
- 1 x filter
- 4 x screw
- 1 x safety eyelet
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | 1500 W |
| IP classification | IP64 |
| Power connection | Mains input via PowerCON TRUE (M) mounting version power supply cord with safety plug |
| Warm-up time | Approx. 9 min |
| Tank capacity | Water-based fluid external tank |
| Fluid consumption | - 150 ml/min |
| DMX channels | 1 |
| DMX input | 1 x 5-pin XLR (M) mounting version IP |
| Control | DMX; timer; wireless remote control; RDM; quick select potentiometer |
| Housing color | Grey |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Display type | LCD display |
| Controls | Low fluid; Overvoltage; overheat |
| Use of brands | Built with NEUTRIK connector |
| Dimensions | Length:47.8 cm |
| Width | 27.2 cm |
| Height | 35.8 cm |
| Weight | 12.60 kg |
| Noise classification | Class 3 (clearly perceptible sounds) |
| Remote control | |
| Range | Range up to 50m |
| Carrier frequency | 433.92 MHz |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!