Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Silent hazer in flightcase
The HZ-500 ranks among the most powerful hazers on the market today. The HZ-500 is designed to provide creative and dramatic atmospheric effects and is ideally suited for light and laser beams. The HZ-500 is definitely the best choice for stage designers and performers searching for the perfect stage effect to meet the high-level expectations of their audience.
- Integrated in a flightcase, makes the machine tough, durable and easy to carry
- Produces dry and long-lasting haze with incredibly tiny particles that can be distributed through air further and faster and is ideal for accentuating light and laser beams
- Extremely low fluid consumption rate at 20 hours continuous output per liter
- Service-friendly metal net and filter in the intake hole prevents clogging
- Adjustable timer with interval, duration and output volume, continuous output, manual activation
- Instantly ready for use without warm-up
- Operates on oil-based fluid
- Control via stand-alone; DMX; wired remote control
- LCD display
- For application areas such as: Clubs/dancing school; stage; theater; rental
- Very quiet working noise
- Application possibility: Standing
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x user manual
- 1 x power cord
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | 480 W |
| IP classification | IP20 |
| Power connection | Mains input via IEC connector (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Warm-up time | 0 sec |
| Tank capacity | 2.5 l oil-based fluid fixed tank |
| Fluid consumption | Approx. 0.8 ml/min |
| DMX input | 1 x 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 1 x 3-pin XLR (F) mounting version |
| Control | Stand-alone; DMX; wired remote control |
| Housing color | Black |
| Display type | LCD display |
| Color | Black |
| Dimensions | Width:37.5 cm |
| Depth | 51 cm |
| Height | 35 cm |
| Weight | 32.05 kg |
| Noise classification | Class 1 (very slight noise, suitable for noise-sensitive environments) |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!