Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
High performance hazer in flightcase
- Creates enormous amounts of fine, long-lasting haze to fill up the venue in minutes
- Integrated in a flightcase (with castors), applicable for touring
- Double Output of HZ-500 with 212 m³/min
- Built-in high-velocity fan with adjustable output angle
- Immediately ready-to-fog without warm-up time due to 2 built-in air compressors
- Adjustable timer with interval, duration and output volume
- Instantly ready for use without warm-up
- Big tank capacity
- With level indication
- Operates on oil-based fluid
- Control via stand-alone; DMX; W-DMX by wireless solution upgradeable; timer
- Multicolor TFT display
- Built with NEUTRIK connector
- For application areas such as: Clubs/dancing school; stage; theater; rental
- Application possibility: Standing
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x user manual
- 1 x power cord
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | 1150 W |
| IP classification | IP20 |
| Power connection | Mains input via PowerCON (blue), mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Warm-up time | 0 sec |
| Tank capacity | 6.4 l oil-based fluid fixed tank |
| Fluid consumption | Approx. 2.2 ml/min |
| DMX input | 1 x 3-pin XLR (M) mounting version |
| 1 x 5-pin XLR (M) mounting version | |
| DMX output | 1 x 3-pin XLR (F) mounting version |
| 1 x 5-pin XLR (F) mounting version | |
| Control | Stand-alone; DMX; W-DMX by wireless solution upgradeable; timer |
| Housing color | Black |
| Display type | Multicolor TFT display |
| Use of brands | Built with NEUTRIK connector |
| Color | Black |
| Dimensions | Width:51.5 cm |
| Depth | 68 cm |
| Height | 61.5 cm |
| Weight | 74.80 kg |
| Noise classification | Class 2 (slight noise) |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!