Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
High performance fog machine in flightcase, variable output angle
- Creates enormous amounts of fine, long-lasting haze to fill up the venue in minutes
- Integrated in a flightcase (with castors), applicable for touring
- Built-in high-velocity fan with adjustable output angle
- Adjustable timer with interval, duration and output volume
- Continuous output with adjustable snow volume or manual activation with maximum snow volume
- Adjustable fan speed
- Self-cleaning function
- Large compartment fits two 5-liter cans
- Big tank capacity
- Operates on water-based fluid
- Removable tank
- Control via DMX; timer; wireless remote control (optional); CRMX by LumenRadio (optional); RDM
- Touchscreen display
- Built with NEUTRIK connector
- For application areas such as: Stage; theater; rental
- Application possibility: Standing
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x declaration of conformity
- 2 x container
- 2 x tube
- 2 x filter
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | 1600 W |
| IP classification | IP20 |
| Power connection | Mains input via PowerCON (blue), mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Warm-up time | Approx. 8 min |
| Tank capacity | 5.0 l water-based fluid removable tank |
| Fluid consumption | Fog mode - 150 ml/min |
| Faze mode - 28 ml/min | |
| DMX input | 1 x 3-pin XLR (M) mounting version |
| 1 x 5-pin XLR (M) mounting version | |
| DMX output | 1 x 3-pin XLR (F) mounting version |
| 1 x 5-pin XLR (F) mounting version | |
| Control | DMX; timer; wireless remote control (optional); CRMX by LumenRadio (optional); RDM |
| Housing color | Black |
| Display type | Touchscreen display |
| Controls | Low fluid; overheat |
| Use of brands | Built with NEUTRIK connector |
| Color | Black |
| Dimensions | Length:72.8 cm |
| Width | 42.8 cm |
| Height | 71.9 cm |
| Weight | 54.10 kg |
| Noise classification | Class 2 (slight noise) |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!