Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
High performance fog machine in flightcase, variable output angle
- Creates enormous amounts of fine, long-lasting haze to fill up the venue in minutes
- Integrated in a flightcase (with castors), applicable for touring
- Built-in high-velocity fan with adjustable output angle
- Adjustable timer with interval, duration and output volume
- Continuous output with adjustable snow volume or manual activation with maximum snow volume
- Adjustable fan speed
- Big tank capacity
- Removable tank
- Control via stand-alone; timer; DMX; wireless remote control (optional); W-DMX by wireless solution (optional); RDM
- Monochrome LCD display
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x tube
- 1 x container
- 1 x filter
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | Max. 1400 W |
| IP classification | IP20 |
| Power connection | Mains input via PowerCON TRUE (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Warm-up time | Approx. 8 min |
| Tank capacity | 5 l removable tank |
| Fluid consumption | - 9 ml/min |
| DMX channels | 1; 2 |
| DMX input | 1 x 3-pin XLR (M) mounting version |
| 1 x 5-pin XLR (M) mounting version | |
| DMX output | 1 x 5-pin XLR (F) mounting version |
| 1 x 3-pin XLR (F) mounting version | |
| Control | Stand-alone; timer; DMX; wireless remote control (optional); W-DMX by wireless solution (optional); RDM |
| Operating principle | Vaporizing fog machine with air compressor |
| Display type | Monochrome LCD display |
| Color | Black |
| Dimensions | Length:44 cm |
| Depth | 39 cm |
| Height | 25.5 cm |
| Weight | 15.00 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!