Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Silent fazer with 700 W and optional wireless control system
- Silent fazer based on the X-310, equipped with new technology and feateures from the F series
- Optimized air pump system produces fine, dry fog with minimal fluid consumption
- Ideal for accentuating light and laser beams
- Self-cleaning function
- Adjustable timer with interval, duration and output volume
- Continuous output with adjustable snow volume or manual activation with maximum snow volume
- Synchronous fan and fog volume control possible
- Rugged metal housing
- Short warm-up time
- Output distance: Approx. 4 m
- Operates on water-based fluid
- Removable tank
- Control via stand-alone; DMX; wireless remote control upgradeable; W-DMX by wireless solution upgradeable; timer
- LCD display
- Built with NEUTRIK connector
- For application areas such as: Clubs/dancing school; stage; theater; rental
- Application possibility: Standing
- For further information about this product, please refer to the Data Sheet under "Downloads"
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x power cord
- 1 x user manual
- 1 x container
- 1 x filter
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | 740 W |
| IP classification | IP20 |
| Power connection | Mains input via PowerCON (blue), mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Warm-up time | Approx. 4 min |
| Output distance | Approx. 4 m |
| Tank capacity | 2.7 l water-based fluid removable tank |
| Fluid consumption | Approx. 8.5 ml/min |
| DMX input | 1 x 3-pin XLR (M) mounting version |
| 1 x 5-pin XLR (M) mounting version | |
| DMX output | 1 x 3-pin XLR (F) mounting version |
| 1 x 5-pin XLR (F) mounting version | |
| Control | Stand-alone; DMX; wireless remote control upgradeable; W-DMX by wireless solution upgradeable; timer |
| Housing color | Black |
| Heater | 700 W |
| Display type | LCD display |
| Use of brands | Built with NEUTRIK connector |
| Color | Black |
| Dimensions | Width:27.5 cm |
| Depth | 60.8 cm |
| Height | 28.6 cm |
| Weight | 14.40 kg |
| Noise classification | Class 2 (slight noise) |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!