Leírás
Marker tape made of PVC foil
- This adhesive tape is excellent for tear resistance and adhesive strength
- Perfect to mark separated zones
- Bright, intensive colors
- For application areas such as: Trade fair and shop fitting
Scope of delivery
Manuals
ManualsParaméterek
| Elasticity | 100 % |
| Adhesive strength on steel | 4.5 N/25mm |
| Tear resistancy | 60 N/25mm |
| Carrier | PVC film |
| Adhesive force | Approx. 24 hours (23°, 25 mm², 1 kg) |
| Core diameter | 76 mm |
| Storage life | 6 months |
| Temperature resistance | -5° C - 90° C |
| short-term -15° C - 100° C | |
| Total thickness | 0.185 mm |
| Dimensions | Length:3300 cm |
| Width | 5 cm |
| Weight | 0.34 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!