Leírás
Simple adhesive tape for event technology and other areas
- Perfect to tie, pack or cover
- To mask windows etc. with tarps and foils
- Repairing tape for house, garden, car
- Suitable for outdoor use
Scope of delivery
Manuals
ManualsParaméterek
| Elasticity | 15 % |
| Adhesive strength on steel | 8.6 N/25mm |
| Tear resistancy | 111 N/25mm |
| Carrier | PE-Coating |
| Adhesive force | Approx. 3 hours (23°, 25 mm², 1 kg) |
| Core diameter | 76 mm |
| Storage life | 6 months |
| Color | Black |
| Temperature resistance | -5° C - 60° C |
| short-term -15° C - 70° C | |
| Total thickness | 0.22 mm |
| Dimensions | Length:5000 cm |
| Width | 5 cm |
| Weight | 0.82 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!