Leírás
The SC-SPIRIT is the dream of all guitarists. Meanwhile it is used by most professional musicians around the world and has a great reputation on the instrument cable market. Due to the special stranding technique, the large wire diameter of 1 x 0.50mm and the double shielding (semiconductive lead + copper shielding) it hardly has any competition on the market.Despite the excellent technical data this black cable SC-SPIRIT winds easily without bouncing.
Sommer Cable SP11-1000 IC-Spirit jack-jack
- High-quality instrument cable
- With Neutrik plugs from Liechtenstein
- Sommer Cable SC-SPIRIT cable from German production
- Made in Germany
Paraméterek
| EAN | 4049371015554 |
| Package volume | 0.002928 |
| Cable construction | 1 x 0.5 mm² Instrument cable |
| Cable length | 10 m |
| Plug A | 1 x 6.3 mm jack (mono) |
| Plug B | 1 x 6.3 mm angle jack (mono) |
| Use of brands | NEUTRIK |
| Color | Black |
| Weight | 0.66 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!