Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
True diversity wireless microphone system with two channels, 823-832 MHz + 863-865 MHz
RELACART UR-222D 2-channel UHF Receiver 823-832 + 863-865 MHz
2-channel multifrequency wireless receiver with high-quality diversity reception
- 10 groups with 90 fixed frequencies within 11 MHz switching bandwidth
- Pilot frequency squelch technology delete wireless RF interference
- Automatic frequency scan (AFS) finds interference-free channels
- Easy and error-free synchronization between receiver and transmitter via infrared signal
- 2 detachable BNC antennas allow for use with the R-14D antenna divider
- Rugged metal housing
- (19") 48.3 cm rack installation possible 1 U
- Operating range up to 80m with line-of-sight
- UHF 863 - 865 MHz License-free and approved in Europe
- UHF 823 - 832 MHz License-free and approved in large parts of Europe
- Up to 9 transmitters can be operated in parallel without interference
- Multicolor LCD display
- Charge status indicator
- Desktop console housing
Package contents
- 1 x receiver, 1 x external mains adapter, 2 x antenna, 2 x mounting bracket, 6 x screw, 2 x jack cable, 1 x user manual, 1 x declaration of conformity
RELACART UH-222D Microphone 823-832 + 863-865 MHz
Hand-held microphone with PLL multifrequency transmitter
- Dynamic hand-held microphone with UHF pilot tone technology (PLL)
- Ergonomic aluminum alloy housing, applicable for touring
- 10 groups with 90 fixed frequencies within 11 MHz switching bandwidth
- Easy and error-free synchronization between receiver and transmitter via infrared signal
- RF output power Hi/Low adjustable
- Gain level Hi/Mid/Low adjustable
- Capsule M-022
- Directly compatible with Shure's SM58 capsule
- Polar pattern: Super cardoid
- Operating range up to 80m
- UHF 863 - 865 MHz License-free and approved in Europe
- UHF 823 - 832 MHz License-free and approved in large parts of Europe
- OLED display
- Charge status indicator
Package contents
- 1 x microphone, 1 x user manual, 1 x declaration of conformity
Manuals
ManualsParaméterek
| Type | Wireless set |
| Weight | 2,89 kg |
| RELACART UR-222D 2-channel UHF Receiver 823-832 + 863-865 MHz | |
| Type | Receiver |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| 12V DC 1000 mA | |
| Power consumption | 5 W |
| Power connection | Mains input via coaxial power connector (M) mounting version power supply cord with AC adapter (provided) |
| Number of channels | 2 |
| Frequency range | 45 - 18000 Hz |
| S/N ratio | >105 dB |
| Range | Range up to 80m with line-of-sight |
| Frequency band | UHF 863 - 865 MHz; UHF 823 - 832 MHz |
| Diversity | Antenna diversity |
| Switching bandwidth | 11 MHz |
| Frequency stability | ± 0,0005 % |
| Parallel mode | Max. 9 transmitter |
| Modulation | FM |
| Frequency selection | 90 switchable frequencies |
| In 10 groups with up to 10 preset frequencies each | |
| Display type | Multicolor LCD display |
| Display | Channel , frequency , goup , RF signal level; AF audio level , antenna A/B , charge status indicator |
| Control elements | Navigation keys, menu, groundlift selector |
| Connections | Output:line via 2 x 3-pin XLR |
| Output | line via 2 x 6.3 mm plug (unbal.) |
| Antenna via 2 x BNC (F) 8 V | |
| Material | Metal |
| Color | Black |
| Housing design | Desktop console housing |
| (19") 48.3 cm rack installation possible 1 U | |
| Dimensions | Width:41 cm |
| Depth | 26 cm |
| Height | 4,6 cm |
| Weight | 2,32 kg |
| RELACART UH-222D Microphone 823-832 + 863-865 MHz | |
| Type | Hand-held transmitter |
| Power supply | 3V DC |
| Capsule type | Dynamic |
| Polar pattern | Super cardoid |
| Battery | 2 x Mignon (AA) (not included) |
| Frequency range | 120 - 16000 Hz |
| Sensitivity | -53 dB |
| Max. SPL | 145 dB |
| Range | Range up to 80m |
| Frequency band | UHF 863 - 865 MHz; UHF 823 - 832 MHz |
| Switching bandwidth | 11 MHz |
| RF power output | 5 mW (LO); 10 mW (HI) |
| Modulation | FM |
| Frequency selection | 90 switchable frequencies |
| In 10 groups with up to 10 preset frequencies each | |
| Display type | OLED display |
| Display | Charge status indicator , frequency , channel |
| Control elements | Gain-switch (high-mid-low), transmitter power switch (high-low) |
| Switch | On/off/mute switch |
| Material | Aluminum |
| Dimensions | Length:26 cm |
| Diameter | Ø 5,4 cm |
| Weight | 0,28 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!