Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Hand-held microphone with PLL multifrequency transmitter
- Condenser hand-held microphone with UHF pilot tone technology (PLL)
- Ergonomic aluminum alloy housing, applicable for touring
- 10 groups with 90 fixed frequencies within 11 MHz switching bandwidth
- Easy and error-free synchronization between receiver and transmitter via infrared signal
- RF output power Hi/Low adjustable
- Gain level Hi/Mid/Low adjustable
- Capsule M-C36
- Directly compatible with Shure's SM58 capsule
- Polar pattern: Cardioid
- Operating range up to 80m
- UHF 863 - 865 MHz License-free and approved in Europe
- UHF 823 - 832 MHz License-free and approved in large parts of Europe
- OLED display
- Charge status indicator
Scope of delivery
- 1 x microphone
- 1 x user manual
- 1 x declaration of conformity
Manuals
ManualsParaméterek
| Type | Hand-held transmitter |
| Power supply | 3V DC |
| Capsule type | Condenser |
| Polar pattern | Cardioid |
| Battery | 2 x Mignon (AA) (not included) |
| Frequency range | 100 - 18000 Hz |
| Sensitivity | -52 dB |
| Max. SPL | 145 dB |
| Range | Range up to 80m |
| Frequency band | UHF 863 - 865 MHz; UHF 823 - 832 MHz |
| Switching bandwidth | 11 MHz |
| RF power output | 5 mW (LO); 10 mW (HI) |
| Modulation | FM |
| Frequency selection | 90 switchable frequencies |
| In 10 groups with up to 10 preset frequencies each | |
| Display type | OLED display |
| Display | Charge status indicator , frequency , goup , channel; Mute |
| Control elements | Gain-switch (high-mid-low), transmitter power switch (high-low) |
| Switch | On/off/mute switch |
| Material | Aluminum |
| Dimensions | Length:25.5 cm |
| Diameter | Ø 5.2 cm |
| Weight | 0.34 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!