Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Wireless audio transmission system for cameras
RELACART MIPASSPORT Wireless Cameramount Microphone System
- Portable transmitter and receiver with attachment clip
- Perfect video sound for cameras, smartphones, camcorders, etc.
- Easy attachment to clothing, the camera's hot shoe, etc.
- Ultra-compact and lightweight design
- Rechargeable lithium batteries
- Charging via USB-C socket
- Transmitter with integrated omnidirectional condenser microphone
- 3.5 mm TRS jack for an external lavalier microphone (optional)
- Receiver with 3.5 mm TRS jack for your recording device and 4-stage gain control (0 dB, -3 dB, -6 dB, -9 dB)
- Automatic pairing in 2 seconds
- Works with iOS and Android devices
- Operating range up to 40m with line-of-sight
- 2.4 GHz license-free worldwide
- Up to 6 transmitters can be operated in parallel without interference
- OLED display
- For application areas such as: Trade fair and shop fitting; mobile use; mobile djs / entertainer; homerecording and studios; video and photography
transmitter
- Polar pattern: Omnidirectional
- Cordless, flexible and versatile
- Battery operation up to 7h
receiver
- Cordless, flexible and versatile
- Battery operation up to 7h
RELACART LM-P01 Lavalier for MIPASSPORT System
Inconspicuous electret lavalier microphone
- Provides high-quality voice pickup
- For attaching to the user's tie, shirt or collar
- Polar pattern: Omnidirectional
Scope of delivery
1 x RELACART MIPASSPORT Wireless Cameramount Microphone System
- 1 x transmitter
- 1 x receiver
- 2 x jack cable
- 1 x USB cable
- 1 x windshield
- 1 x user manual
- 1 x declaration of conformity
1 x RELACART LM-P01 Lavalier for MIPASSPORT System
- 1 x microphone
- 2 x windshield
- 1 x bag
- 1 x user manual
Paraméterek
| Weight | 0.13 kg |
| RELACART MIPASSPORT Wireless Cameramount Microphone System | |
| Type | Wireless set |
| Power supply | 5V DC 500 mA |
| Power connection | Battery/battery pack |
| Mains input via USB C (W) mounting version power supply cord for USB A mains connection (provided) | |
| Number of channels | 1 |
| Frequency range | 100 - 20000 Hz |
| S/N ratio | >93 dB |
| Max. SPL | 97 dB |
| Range | Range up to 40m with line-of-sight |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Parallel mode | Max. 6 transmitter |
| Display type | OLED display |
| Switch | On/off switch |
| Material | Plastic |
| Color | Black |
| Dimensions | Width:4.4 cm |
| Depth | 1.9 cm |
| Height | 5 cm |
| Weight | 0.12 kg |
| Transmitter | |
| Capsule type | Electret |
| Polar pattern | Omnidirectional |
| Battery pack type | 1 x lithium ion 3.7 V, 435 mAh, 1.61 Wh |
| Battery pack | Battery operation up to 7h |
| RF power output | 10 dBm |
| Connections | Input:microphone via 3.5 mm jack (mono) mounting version 2.5 V |
| Weight | 0.032 kg |
| Receiver | |
| Battery pack type | 1 x lithium ion 3.7 V, 435 mAh, 1.61 Wh |
| Battery pack | Battery operation up to 7h |
| Connections | Output:3.5 mm jack (mono) mounting version |
| Weight | 0.032 kg |
| RELACART LM-P01 Lavalier for MIPASSPORT System | |
| Type | Lavalier microphone |
| Power supply | 1.5-9V DC |
| Power connection | Via 3.5 mm jack (mono) |
| Cable length | 1.2 m |
| Capsule type | Electret |
| Size | Ø 8 mm x 18 mm |
| Polar pattern | Omnidirectional |
| Frequency range | 50 - 20000 Hz |
| S/N ratio | >65 dB |
| Sensitivity | -39 dB |
| Impedance | 2200 Ohm |
| Switch | Without |
| Material | Aluminum |
| Color | Black |
| Weight | 0.02 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!