Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Active speaker with 12" woofer, 1" driver, 700 W RMS,
- Active PA speaker system for touring applications and permanent installations
- Versatile setup options with the KX subwoofer and specially tuned presets
- High-quality and sturdy PP cabinet with internal bracing, qualified for suspension
- DSP-controlled biamp amplifier (class D)
- 2-way bass-reflex system
- Line input (XLR/6.3 mm jack) with separate level control
- Mic/line input (XLR/6.3 mm jack) with separate level control
- Mixed output for linking further active speaker systems
- Digital signal processor FIR Filter
- DSP presets: LIVE; MONITOR; MUSIC; SPEECH; SUB; FLAT
- The device is cooled by passive convection cooling
- With rigging points
- Black metal grille with acoustic foam
- 3 Rugged carrying handles
Scope of delivery
- 1 x top
- 1 x power cord
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | 1000 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via P-Con (blue), mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Power output | 1 x P-Con (gray), mounting version |
| Power | 700W RMS |
| Peak | 1400W |
| Frequency range | 56 - 20000 Hz |
| Max. SPL | 135 dB |
| DSP | Digital signal processor FIR Filter |
| DSP presets | LIVE; MONITOR; MUSIC; SPEECH; SUB; FLAT |
| Dispersion angle | 90° x 60° |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Attachment system | Flange: |
| Flying points | 3 x M10 thread |
| Circuitry | Class D Biamp |
| Control elements | Power switch, groundlift selector, Input sensitivity switch, DSP preset switch, level control per channel |
| Controls | Overheat; DC voltage; short-circuit; limiter |
| Status LED | Power, signal, clip |
| Connections | Input:mic/line via 1 x 3-pin XLR/6.35mm jack (F) combination socket (mounting version) |
| Input | line via 1 x 3-pin XLR/6.35mm jack (F) combination socket (mounting version) |
| Output | line via 1 x 3-pin XLR (M) mounting version |
| Speaker | 1 x woofer 12" with ferrit magnet |
| Basket material | steel |
| Conematerial | cardboard/paper |
| Voice coil lows 3" | |
| 1 x compression tweeter highs 1" with ferrit magnet | |
| Voice coil compression tweeter highs 1,5" | |
| Type of speaker | Compact cabinet speaker |
| Type of construction | Vented |
| Carrying handle | 3 pc/pcs |
| Material | PP polypropylene, powder-coated |
| Color | Black, matte |
| Dimensions | Width:35 cm |
| Depth | 33.5 cm |
| Height | 63 cm |
| Weight | 17.75 kg |
| Power cord | |
| Cable construction | 3 x 0.75 mm² H05VV-F |
| Cable length | 2.5 m detachable |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!