Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
HMI / MSR / HMP / OMI lamps
- Extremely high light output
- Best color rendering
- Light output three to four times higher in comparison to filament light
- Light is generated via an arc between two electrodes
- Spectrum similar to daylight
- Constant color temperature and color rendering behaviour over the whole lamp life
- Halogen metal evaporation lamps provide a spectrum composed of a lot of lines, in contrast to temperature radiators, as halogen-incandescent lamps
- Dimmable
- Hot restrike
- Very high color rendering index (CRI)
- For further information about this product, please refer to the Data Sheet under "Downloads"
Scope of delivery
Paraméterek
| Operating voltage | 80 |
| Nominal wattage | 125 W |
| Base | GZX9.5 |
| Lamp type | Discharge lamp |
| Lamp specification | Dimmable |
| Hot restrike | |
| Color temperature | 6000K |
| Color rendering index (CRI) | 90 Ra |
| Burning position | S180 (universal) |
| Lamp life | 200 h |
| Luminous flux | 9400 lm |
| Lamp current | 1.9 A |
| Dimensions (LxD) | 77x17 mm |
| Weight | 0.02 kg |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!