Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Active crossover, stereo 3-way operation
- 3-way stereo operation
- Variable 24 dB per octave Linkwitz-Riley filters
- Individual output level controls for each frequency range
- Continuously adjustable crossover frequencies low/mid and mid/high
- Individual muting for input signal and each frequency range
- CD horn EQ for smoother treble selectable
- Switchable low and mid phase
- Input level adjustable
- Balanced XLR inputs and outputs
- (19") 48.3 cm rack installation 1 U
- For application areas such as: Installation; clubs/dancing school; stage; homerecording and studios; band/rehearsal room
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x power cord
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | 5 W |
| Power connection | Mains input via IEC connector (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| S/N ratio | >100 dB |
| THD | <0.05 % at 1 kHz |
| Impedance | Input:50 kOhm , bal. |
| Input | 25 kOhm , unbal. |
| Output | 200 Ohm , bal. |
| Output | 100 Ohm , unbal. |
| Gain | Input:- ∞ to + 6 dB |
| Output | - ∞ to + 0 dB |
| Phase invert | Per output, switchable |
| Crosstalk | >80 dB |
| Control elements | Level control per channel, crossover frequency, power switch, mute control |
| Status LED | Power |
| Connections | Input:line via 2 x 3-pin XLR (F) mounting version |
| Output | line via 6 x 3-pin XLR (M) mounting version |
| Crossover frequency | Mid/high 800-9200 Hz, 24db/oct , Linkwitz-Riley |
| Low/mid 80-920 Hz, 24db/oct , Linkwitz-Riley | |
| Max. level | Input:+22 dBu |
| Output | +22 dBu |
| Material | Metal |
| Color | Black |
| Housing design | (19") 48.3 cm rack installation 1 U |
| Dimensions | Width:48.3 cm |
| Depth | 18.7 cm |
| Height | 4.45 cm |
| Weight | 2.37 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!