Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Active speaker with 12" woofer, 1.35" driver, 60 W RMS HF, 300 W RMS LF
- Active PA speaker system for touring applications and permanent installations
- DSP-controlled biamp amplifier (LF class D, HF class A/B)
- 24-bit DSP with adjustable high-pass filter, parametric 3-band EQ and signal delay
- Built-in Bluetooth player for audio streaming from compatible Bluetooth devices such as smartphones, tablets and notebooks
- 2-way bass-reflex enclosure with 30 cm woofer and 3.5 cm titanium driver
- 2 mic/line inputs (XLR/6.3 mm jack) with separate level controls
- Digital signal processor
- DSP presets: LIVE; MUSIC; SPEECH; DJ; TRIPOD; MONITOR; WALL
- Control via Bluetooth
- LCD display
- Black metal grille with acoustic foam
- 3 Rugged carrying handles
- Application possibility: Standing; monitoring; on stand
- For application areas such as: Mobile use; rental; sports centres/gyms; mobile djs / entertainer
Scope of delivery
- 1 x compact cabinet speaker
- 1 x power cord
- 1 x user manual
- 1 x declaration of conformity
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 800 W |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via IEC connector (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Device fuse | 5 x 20 mm, T 3.15 A fuse replaceable |
| Power | Program:600W |
| Rated | 60W RMS HF |
| Rated | 300W RMS LF |
| Frequency range | 55 - 20000 Hz |
| Sensitivity | 95 dB |
| DSP | Digital signal processor |
| DSP presets | LIVE; MUSIC; SPEECH; DJ; TRIPOD; MONITOR; WALL |
| Dispersion angle | 90° x 50° |
| Control | Bluetooth |
| Bluetooth device name | Omnitronic |
| Attachment system | Flange:Ø 35mm |
| Circuitry | Class D Biamp |
| Display type | LCD display |
| Control elements | Master control, encoder |
| Controls | Limiter |
| Status LED | Power, signal, limit |
| Connections | Output:line via 1 x 3-pin XLR |
| Input channels | 2 x mono with mic-line switch via Combination socket (XLR/jack), channel control via rotary dial |
| Equalizer | Master:1 x 3-band tone control |
| Speaker | 1 x woofer 12" |
| Voice coil lows 2.4" with ferrit magnet | |
| Voice coil compression tweeter highs 1.35" | |
| Type of speaker | Compact cabinet speaker |
| Type of construction | Vented |
| Carrying handle | 3 pc/pcs |
| Material | Plastic |
| Color | Black |
| Dimensions | Width:38 cm |
| Depth | 35 cm |
| Height | 61 cm |
| Weight | 14.90 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!