Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Active speaker with 15" woofer, 1.35" driver, 300 W RMS LF, 50 W RMS HF
- Active PA speaker system for touring applications and permanent installations
- DSP-controlled biamp amplifier (class D)
- 2-way bassreflex enclosure with 38 cm woofer and 3.5 cm titanium driver
- Line input (XLR/6.3 mm jack) with separate level control
- Mic/line input (XLR/6.3 mm jack) with separate level control
- Mixed output for linking further active speaker systems
- Digital signal processor FIR Filter
- DSP presets: MUSIC; DJ; MONITOR; SUB
- Dual flange
- Black metal grille
- 2 Rugged carrying handles
- Application possibility: Standing; monitoring; on stand
- For application areas such as: Clubs/dancing school; mobile use; mobile djs / entertainer; rental
Scope of delivery
- 1 x top
- 1 x user manual
- 1 x power cord
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | Max. 400 W |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via IEC connector (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Power | Rated:300W RMS LF |
| Rated | 50W RMS HF |
| Frequency range | 40 - 20000 Hz |
| Sensitivity | 96 dB |
| Max. SPL | 121 dB |
| DSP | Digital signal processor FIR Filter |
| DSP presets | MUSIC; DJ; MONITOR; SUB |
| Attachment system | Dual flange:Ø 35mm (0° / 5°) |
| Circuitry | Class D Biamp |
| Control elements | Power switch, level control per channel, Input sensitivity switch, tone control |
| Controls | Limiter |
| Status LED | Power, signal, clip, DSP presets |
| Connections | Output:line via 1 x 3-pin XLR |
| Input channels | 1 x mono with mic-line switch via Combination socket (XLR/jack), channel control via rotary dial |
| 1 x mono via Combination socket (XLR/jack), channel control via rotary dial | |
| Speaker | 1 x woofer 15" |
| Voice coil compression tweeter highs 1.35" | |
| Type of speaker | Compact cabinet speaker |
| Type of construction | Vented |
| Carrying handle | 2 pc/pcs |
| Material | Plastic |
| Color | Black |
| Dimensions | Length:41 cm |
| Width | 43 cm |
| Height | 70 cm |
| Weight | 21.35 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!