Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Class D multi-channel PA amplifier with SMPS, 4 x 300 W RMS (4 ohms), 4 x 180 W RMS (8 ohms)
- Extremely low weight and height due to integrated switch mode power supply
- 3 operating modes can be selected (stereo, parallel or bridged)
- Level control per channel
- (19") 48.3 cm rack installation 1 U
- For application areas such as: Clubs/dancing school; installation; mobile use; mobile djs / entertainer; restaurants, bars and hotels; rental; sports centres/gyms
Scope of delivery
- 1 x amplifier
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 6 x screw plug-in terminal
- 4 x foot
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | 1440 W |
| Protection class | Protection class I |
| Output power | 4 x 300 W RMS (4 ohms) |
| 4 x 180 W RMS (8 ohms) | |
| 2 x 600 W RMS bridged (8 ohms) | |
| 2 x 600 W RMS bridged (100 V) | |
| Power connection | Mains input via P-Con (blue), mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Device fuse | 5 x 20 mm, T 8 A fuse replaceable |
| Frequency range | 20 - 20000 Hz |
| S/N ratio | >100 dB |
| THD | <0.05 % at 1 kHz |
| Impedance | Input:20 kOhm , bal. |
| Input | 10 kOhm , unbal. |
| Gain | 31 dB/ 0.775 V |
| Housing color | Black matte |
| Circuitry | Class D |
| Slew rate | >20 V/µs |
| Damping factor | >300 |
| Control elements | Power switch, mode switch (stereo/parallel/bridged), level control per channel |
| Controls | Softstart; overheat; overload; short-circuit; DC voltage |
| Status LED | Power, signal, clip, bridged |
| Connections | Input:line via 4 x 3-pin XLR |
| Output | line via 4 x 3-pin XLR |
| Output | speaker via 4 x speaker built-in socket (F) |
| Output | speaker via 4 x screw plug-in terminal |
| Input | line via 4 x screw plug-in terminal |
| Input sensitivity | 0.775 V |
| Housing design | (19") 48.3 cm rack installation 1 U |
| Dimensions | Width:48.3 cm |
| Depth | 20.5 cm |
| Height | 4.4 cm |
| Weight | 3.33 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!